Strona główna Aktualności Żywa lekcja historii „Wrzesień 39” w naszej szkole
07
Paź
Żywa lekcja historii „Wrzesień 39” w naszej szkole Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email

W poniedziałek 7 października 2019 roku na łączniku naszej szkoły z okazji 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej odbyła się „żywa lekcja historii” pt. „Wrzesień 39”, czyli rzecz o tym jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita, którą zaprezentowała grupa „Rekonstrukto” z Zakrzewia.

  • zdj_4
  • zdj_3

W programie grupa „Rekonstrukto” przybliżyła uczniom losy państwa, narodu i żołnierza polskiego u kresu II Rzeczpospolitej. Omówiła i zaprezentowała sytuację międzynarodową II RP, etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim, pokazała polski mundur wojskowy wz 36, szeregowego i podoficera, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej oraz bezpieczne repliki broni. Były też rekonstrukcje z udziałem uczniów. Pokazano nam technikę wojskową, łączność i zaopatrzenie oraz przeprowadzono musztrę ze sprzętem bojowym.
W spotkaniu wzięły udział klasy: 6g, 8a, 8c, 8d, 8e, które bardzo dobrze się bawiąc poznały kawałek naszej trudnej historii.

/Monika Sulowska/

 

jex © 2020 SP3 Lubartów.