Strona główna Aktualności Nazwa naszego miasta Lubartów ma już 275 lat !!!
18
Lis
Nazwa naszego miasta Lubartów ma już 275 lat !!! Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email

22 listopada będą  Imieniny naszego miasta, w związku z tym, że dokładnie 22 listopada 1744 roku książę Paweł Karol Sanguszko - właściciel Lewartowa -  za zgodą króla polskiego Augusta III, odnowił prawa miejskie i zmienił nazwę miasta z Lewartowa na Lubartów oraz nadał nowy herb.
Z tej okazji w naszym mieście odbędzie się wiele imprez i uroczystości. Między innymi Muzeum Ziemi Lubartowskiej i Lubartowskie Towarzystwo Regionalne zaprasza wszystkich chętnych uczniów do udziału w grze tematycznej pt. „W grodzie księcia Pawła Karola”, która odbędzie się w sobotę 23 listopada dla naszej szkoły od godziny 10.00 do 12.00. Początek w budynku muzeum.

Warto pamiętać o tym ważnym wydarzeniu dla naszej Małej Ojczyzny oraz znać symbole naszego miasta: czerwono – niebieską flagę, hymn „O Ziemio Lubartowska” oraz herb.

Każdy uczeń, który w piątek 22 listopada przyjdzie ubrany do szkoły w barwy naszego Lubartowa, czyli na czerwono-niebiesko, albo będzie posiadał flagę lub kotylion czerwono-niebieski , nie będzie pytany na ocenę podczas zajęć. Mamy nadzieję, że będzie wtedy w naszej szkole czerwono - niebiesko.

Nauczyciele historii wraz z Dyrekcją zapraszają do udziału w tej akcji.

 

jex © 2020 SP3 Lubartów.