Strona główna Aktualności IMIENINY MIASTA LUBARTOWA CIĄG DALSZY…
28
Lis
IMIENINY MIASTA LUBARTOWA CIĄG DALSZY… Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email

23 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drugim dniu  Imienin Miasta Lubartowa - zorganizowanym przez Lubartowskie Towarzystwo Regionalne i Muzeum Ziemi Lubartowskiej. Młodzież przybyła bardzo licznie, mimo że była to sobota i dzień wolny od zajęć. Niektórzy byli w muzeum po raz pierwszy, dlatego z zainteresowaniem zwiedzali aktualne wystawy w muzeum: „Włodzimierz Sławosz Dębski – żołnierz, artysta, kustosz wołyńskiej pamięci” oraz „Z przeszłości Lubartowa”. Uczestniczyli w kiermaszu wydawnictw oraz w grze tematycznej „W grodzie księcia Pawła Karola”.
Ogólnie w grze wzięło udział 30 zespołów ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz indywidualni mieszkańcy miasta. Łącznie 92 uczestników. Uczniowie mieli do wykonania pięć zadań: ułożenie herbu Lubartowa, rozpoznanie budowli lubartowskich na starych fotografiach, rozwiązanie krzyżówki dotyczącej znanych lubartowskich postaci, udzielenie odpowiedzi na pytania o ród Sanguszków oraz wyjaśnienie pojęć historycznych związanych z miastem. Pytania okazały się łatwe dla tych, którzy czytali pomocnicze teksty ze zrozumieniem, byli uważni i spostrzegawczy.

  • zdj_4
  • zdj_1


Wielu naszych uczniów okazało się bezkonkurencyjnych w grze i zebrało maksymalną liczbę punktów otrzymując główną nagrodę – publikację Andrzeja Monastyrskiego „Legendy lubartowskie”. Wszyscy uczestnicy otrzymali wydawnictwa Lubartowskiego Towarzystwa Regionalnego, plany miasta Lubartowa, smycze i magnesy miejskie oraz okolicznościową kartę  ”22 listopada - Imieniny Miasta Lubartów”. Gratulujemy laureatom sukcesów w grze o lubartowskiej historii pierwszych właścicieli miasta.


Grażyna Antoniuk

 

jex © 2020 SP3 Lubartów.