Strona główna Aktualności II edycja projektu „Ciekawi siebie – ciekawi świata” w naszej szkole
31
Gru
II edycja projektu „Ciekawi siebie – ciekawi świata” w naszej szkole Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła, po raz drugi, została zakwalifikowana do realizacji projektu „Ciekawi siebie – ciekawi świata” realizowanego przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Głównym celem przedsięwzięcia jest wspieranie uczniów w rozpoznawaniu własnych uzdolnień oraz rozwijanie zainteresowań.

Tym razem w projekcie biorą udział uczniowie z klas: Vc, Vd, Ve, VIa, VId i VIf, a jego szkolnymi koordynatorami są: Anna Kubicka, Agnieszka Lipska, Emilia Sobczak-Chudzik, Aniceta Topyła i Dorota Wronowska.

Właśnie zakończyła się realizacja dwóch z pięciu bloków. Pierwszy z nich - „Odkrywam własne talenty” - pozwolił sprawdzić, jakie są mocne strony i zdolności uczniów. Następnie podczas 12-godzinnych warsztatów „Odkrywam talenty z rówieśnikami” uczniowie doskonalili umiejętność pracy w zespole oraz pracowali nad tym, jak można poprawić atmosferę w klasie. Poruszali tematykę tolerancji i akceptacji. Wypracowali też tematy miniprojektów, które będą realizować z pomocą szkolnych koordynatorów.

Prezentacja tych projektów odbędzie się podczas Szkolnego Dnia Odkrywców (ale o tym napiszemy w późniejszym terminie). Projekty będą prezentowane w czerwcu 2020 r. podczas Dnia Odkrywców we WSEI w Lublinie. Cdn...

Aniceta Topyła

 

 

jex © 2020 SP3 Lubartów.