Strona główna Aktualności II Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie
21
Sty
II Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email

W dniu 28 stycznia 2020 roku  już po raz drugi w naszej szkole uczniowie klas ósmych będą mogli wziąć udział w niecodziennej lekcji  historii. Uczestnicy dowiedzą się o historii mieszkańców miasta Lubartowa  relacjonowanej przez naocznych świadków codziennego życia, jak również o tragedii, która dotknęła Lubartów w czasie II Wojny Światowej. Uczniowie będą mieli możliwość poznać świadka historii, którego rodzina otrzymała medal Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Medal ten otrzymują ci, którzy z narażeniem własnego życia ratowali życie innych ludzi. Spotkanie to będzie miało na celu ukazanie młodzieży właściwych wartości jakimi powinni się oni kierować we własnym życiu, aby nigdy już nie powtórzyła się ta tragiczna historia w naszej Ojczyźnie i „aby ich los stał się dla nas przestrogą…”.

Szczegółowy program obchodów w naszej szkole:

10.00-10.20     Powitanie

10.20-10.40     Historia i kultura Lubartowskich Żydów – Prezentacja multimedialna wraz ze wspomnieniami mieszkańców Lubartowa

10.40-11.00  Otwarcie wystawy pt. „ Ratujący i ratowani -Polacy i Żydzi podczas Holocaustu”

11.00-11.30  Przerwa

11.30-12.30 Spotkanie ze świadkiem  historii, prowadzenie dr hab. Sabina Bober

12.30-13.00 Wręczenie nagród za udział w  szkolnym konkursie plastycznym „ Wpisani w historię  miasta Lubartowa- Lubartowscy Żydzi”.

13.00-13.10 Podsumowanie i zakończenie.

 

Szczegółowy program na Lubelszczyźnie.
icon PROGRAM DNI HOLOKAUSTU

 

jex © 2020 SP3 Lubartów.