Strona główna Samorząd Uczniowski SESJA SEJMIKU DZIECI I MŁODZIEŻY MIASTA LUBARTÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3
05
Lut
SESJA SEJMIKU DZIECI I MŁODZIEŻY MIASTA LUBARTÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email

31.01.2020 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie odbyła się Sesja Sejmiku Dzieci i Młodzieży Miasta Lubartów.

W sesji, na zaproszenie uczniów, uczestniczyli przedstawiciele władz naszego miasta: Burmistrz Lubartowa  p. Krzysztof Paśnik, Zastępca Burmistrza  p. Jakub Wróblewski, Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej p. Artur Kuśmierzak oraz p. Tadeusz Matwiejczyk – założyciel Sejmiku.

Zaproszonych gości oraz delegacje młodzieży lubartowskich szkół powitał  Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 p. Daniel Cieśla. Sesję prowadził Marszałek Sejmiku i Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego  Hubert Kowalski, który podsumował dwuletnią pracę Sejmiku pod przewodnictwem Szkoły Podstawowej nr 3.

  • zdj_10
  • zdj_5

Młodzież biorąca udział w Sesji miała okazję porozmawiać z przedstawicielami władz naszego miasta. Pan Burmistrz Krzysztof Paśnik zachęcał uczniów do interesowania się i angażowania w sprawy społeczności lokalnej. Przedstawiciele naszych władz zaprosili młodzież do dyskusji na temat ich sytuacji w naszej społeczności i działań , jakie mogą podjąć na ich rzecz. Mówili, że zależy im na stałym dialogu z młodymi ludźmi po to, by działania te spełniały ich oczekiwania. Pan Jakub Wróblewski mówił na temat możliwości zgłaszania projektów do Budżetu Obywatelskiego. Mogą to zrobić młodzi ludzie, którzy ukończyli 16 lat i mają pomysły na to jak zmienić i zagospodarować Lubartów. Zachęcał uczniów, aby wykazywali inicjatywę, interesowali się sprawami miasta i uczestniczyli w decydowaniu o ważnych dla nich sprawach, bo to ich przyszłość. Jednocześnie zwiększy to skuteczność działań prowadzonych przez nasze władze na rzecz młodych ludzi.

Była to niezapomniana lekcja samorządności. Dzisiejsza demokracja daje nam możliwości wpływu na decyzje władz lokalnych. Potrzebne są  więc konsultacje, spotkania, debaty, na których można rozmawiać.

Przewodnictwo Sejmiku na kolejne dwa lata przejęło Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie.

 

jex © 2020 SP3 Lubartów.
 

 

 

 

 

 

Dziś imieniny obchodzą:
Maria, Napoleon, Stefan
sierpień 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6