Strona główna Aktualności Wyniki ze szkolnego konkursu wiedzy o patronie szkoły – Piotrze Firleju
11
Mar
Wyniki ze szkolnego konkursu wiedzy o patronie szkoły – Piotrze Firleju Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email

Kolejny rekord pobity !!!

Wyniki  ze szkolnego konkursu wiedzy o patronie szkoły – Piotrze Firleju

 

Szkolny konkurs o patronie szkoły dla wszystkich chętnych uczniów z klas 4-8,  odbył się w poniedziałek 9 marca 2020 roku w stołówce naszej szkoły. Zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem i przy pomocy pani Kingi Grzelak został przeprowadzony w 4 turach.

Celem konkursu było zdobywanie i rozszerzanie wiedzy o życiu i działalności Piotra Firleja.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu, składającego się z różnorodnych pytań zamkniętych i otwartych dotyczących Piotra Firleja. Żeby jak najwięcej uczniów poznało życiorys patrona, wszyscy otrzymali krótki materiał do nauki.

 

W tym roku szkolnym w konkursie wzięło udział aż 329 uczniów w tym: 8 z klas czwartych, 52 z klas piątych, 125 z klas szóstych, 68 z klas siódmych oraz 76 z klas ósmych.

Nagrody i wyróżnienia w konkursie zostaną przyznane na poziomie poszczególnych klas.

Wśród 8 uczniów z klas 4 najlepsi okazali się i nagrody otrzymają uczniowie:

I miejsce -  Drozd Michał z klasy 4b

II miejsce – Gaszewski Jakub z klasy 4b

III miejsce – Urban Paula z klasy 4b

 

Wyróżnienie: Błaszczak Lena z klasy 4b

 

Pośród 52 uczniów z klas 5 zwycięzcami są uczniowie:

I miejsce – Rysiowska Natalia z klasy 5e

II miejsce – Derecka Laura z klasy 5f

III miejsce – Tomasiak Patrycja z klasy 5d

 

Wyróżnienia w klasach 5 otrzymują:

Z klasy 5a – Szczygieł Andrzej

Z klasy 5b – Romaneczko Klara  i Topyła Małgorzata

Z klasy 5c – Kowalik Milena

Z klasy 5f -  Bocheńska Jagoda, Szczerba Aleksandra, Lato Julia, Bronisz Martyna, Szyszka Nikodem

Z klasy 5s – Mika Karol

Z klasy 5p – Cybul Remigiusz i Talma Maciej

 

Wśród 125 uczestników z klas 6 najlepsi okazali się:

I miejsce – Dados Amelia – z klasy 6h

II miejsce – Bogusz Oliwia z klasy 6f

III miejscewywalczyły: Pożak Karina z klasy 6i, Mysiakowska Hanna z klasy 6h, Pilsak Izabela z klasy 6c, Czerska Joanna z klasy 6g, Woźniak Amelia i Łukasiewicz Oliwia z klasy 6d.

 

Wyróżnienia w klasach 6 zdobyli:

Z klasy 6a – Mrozik Oliwia, Lato Lena i Kopeć Gabriela

Z klasy 6b – Miąc Jakub, Mazur Michalina i Miazga Jakub

Z klasy 6c – Tarnas Julia, Kossak Nikola, Białousow Dawid, Sykut Bartosz, Szczygieł Lena i Domański Ignacy

Z klasy 6d–Górny Dawid, Najda Kacper, Węgrzyn Weronika

Z klasy 6e – Firlej Magdalena

Z klasy 6f – Góźdź Wiktoria, Lewtak Jan, Mikulski Piotr i Rydzewska Lena

Z klasy 6g – Kowlaczyk Amelia, Smolarz Kacper i  Guz Bartłomiej

Z klasy 6h – Florek Milena, Golonka Iga, Gjini Gabriela i Dudzik Oliwia

Z klasy 6i – Piekarczyk Julia i Grądek Maja

 

Wśród 68 uczniów klas 7 nagrody zdobywają:

I miejsce –Osior Maciej z klasy 7c

II miejsce – Serwin Alicja z klasy 7d

III miejsce – Świderek Aleksander z klasy 7b

 

Wyróżnienia w klasach 7 zdobywają uczniowie:

Z klasy 7c – Bednarczyk Julia i Krzyżanowska Angelika

Z klasy 7e – Nagietowicz Alicja

 

Pośród 76 uczestników z klas 8 najlepsi, zdobywając największą ilość punktów w całym konkursie okazali się:

I miejsce – Meksuła Martyna z klasy 8d – najlepsza z najlepszych J !

II miejsce – Kowalczyk Alicja z klasy 8a

III miejsce–Gałązka Maja z klasy 8d

 

Wyróżnienia w klasach 8 zdobywają uczniowie:

Z klasy 8a–Meksuła Kinga, Tkaczyk Martyna, Mioduchowska Martyna, Marciniak Natalia, Rafalski Maksymilian, Kosiorek Mateusz

Z  klasy 8b – Ciołecki Maciej, Misiura Oliwia, Obodziński Bartłomiej, Pasikowski Aleksy, Wawakina Ewelina, Sidor Kacper i Cybul Bartłomiej

Z klasy 8c – Sidor Malwina, Koziej Emilia, Płocheć Julia, Warszawska Alicja, Chabros Julia i Szczepaniak Karina

Z klasy 8d - Gruba Hanna, Mitruk Lena, Rybicki Krzysztof, Dziedzic Daniel, Bajda Elwira

Z klasy 8e – Dziubak Maciej, Piskorska Zuzanna, Błonka Małgorzata, Golak Kinga, Bronisz Nicol

Pozostali uczestnicy zmagań konkursowych o swoich szczegółowych wynikach będą informowani przez nauczycieli uczących historii w danej klasie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pochwałę za +5 pkt oraz ocenę z historii: 6 jeśli uzyskali powyżej 20 pkt, a 5 jeśli mieli wynik do 20 pkt.

Nagrody i dyplomy dla najlepszych uczniów rozdane będą na koniec roku szkolnego.

 

Gratuluję zwycięzcom i bardzo się cieszę, że tylu uczniów wzięło udział  w konkursie. Frekwencja w tym roku była znowu imponująca

Organizator: Monika Sulowska

 

jex © 2020 SP3 Lubartów.