Strona główna Aktualności Projekt Bakcyl po raz kolejny w naszej szkole
11
Mar
Projekt Bakcyl po raz kolejny w naszej szkole Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email

W marcu uczniowie klas VIF i VIIIB pod opieką wychowawców pani Ewy Ejsmentewicz i pani Sylwii Lipiec uczestniczyli w cyklu dwóch lekcji przeprowadzonych w ramach Projektu Bakcyl organizowanego przez Warszawski Instytut Bankowości. Zajęcia poprowadził pracownik Banku Spółdzielczego, pani Ewelina Chajduk.

  • zdj_6
  • zdj_4

Na pierwszej lekcji zatytułowanej „Twoje pieniądze” dowiedzieliśmy się jak dzielimy wydatki i dochody, jak planować budżet i dlaczego warto posiadać fundusz bezpieczeństwa.
W czasie drugiej lekcji zatytułowanej „Od oszczędzania do inwestowania”uczniowie przypomnieli sobie czym jest lokata bankowa, jak bezpiecznie korzystać z kart płatniczych, płatności internetowych i aplikacji mobilnych oraz po czym poznać oferty oszustów finansowych. Uczniowie mieli również możliwość zadawania pytań i dyskusji na temat finansów z ekspertem.
Każde zajęcia kończyły się krótkim quizem, dzięki któremu uczniowie mogli sprawdzić czego się nauczyli.
Wszystkie lekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy brali aktywny udział w dyskusjach. Zdobyte  w ten sposób informacje na pewno zostaną przez nich wykorzystane w przyszłości.

Katarzyna Skubiszewska

 

jex © 2020 SP3 Lubartów.