Strona główna Aktualności Imieniny miasta
19
Lis
Imieniny miasta Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email

W niedzielę 22 listopada będziemy obchodzić Imieniny naszego miasta. W związku z tym, że dokładnie 22 listopada 1744 roku (XVIII w. I p.)  książę Paweł Karol Sanguszko - właściciel Lewartowa - za zgodą króla polskiego Augusta III, odnowił prawa miejskie, zmienił nazwę miasta z Lewartowa na Lubartów oraz nadał miastu nowy herb.
Warto pamiętać o tym ważnym wydarzeniu dla naszej Małej Ojczyzny oraz znać symbole naszego miasta: czerwono - niebieską flagę, hymn O Ziemio Lubartowska oraz herb.
Nauczyciele historii wraz z Dyrekcją naszej szkoły zapraszają wszystkich chętnych uczniów z klas 4-8 do udziału w konkursie plastycznym, który organizuje nauczyciel historii pan Wojciech Staszewski. Wszyscy chętni , proszeni są o stworzenie pracy plastycznej dotyczącej naszego miasta, przedstawiającej zabytki lub ciekawe miejsca znajdujące się na terenie Lubartowa.
Prace proszę nadsyłać do piątku 20 listopada na 3 załączone adresy mailowe (proszę o wysłanie prac na każdy z tych adresów).
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Wyróżnione prace zostaną umieszczone na stronie szkoły i oczywiście odpowiednio ocenione .
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

 

jex © 2020 SP3 Lubartów.