Strona główna Aktualności Akcja„Mojemu Miastu na Imieniny” w naszej szkole
27
Lis
Akcja„Mojemu Miastu na Imieniny” w naszej szkole Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email

Celem akcji przeprowadzonej w naszej szkole i okolicy byłorozbudzanie postaw patriotycznychi zachęcanie uczniów do poznawania  naszej „Małej Ojczyzny” – Lubartowa oraz uczczenie odnowienia prawa miejskiego i zmiany nazwy miasta z Lewartowa na Lubartów, na wniosek ówczesnego właściciela miasta księcia Pawła Karola Sanguszki do króla Augusta III, który miał miejsce 22 listopada 1744 roku.

  • zdj_14
  • zdj_7

Akcja „Mojemu Miastu na Imieniny”skierowana była do wszystkich uczniów z naszej szkoły. Miała następujące formy:

ü  W środę 22 listopada 2017 roku w naszej szkole był dzień czerwono- niebieski – nawiązujący do kolorów flagi Lubartowa. Wszyscy uczniowie, którzy w tym dniu przyszli ubrani na czerwono-niebiesko nie byli pytani na oceny na poszczególnych lekcjach.

ü  Uczniowie robili kotyliony, flagi i plakietki w barwach Lubartowa i z datą imienin naszego miasta.

ü  Uczniowie klasy VIa odwiedzili wszystkie klasy i przypominali o imieninach oraz rozdawali nauczycielom i pracownikom szkoły plakietkę w barwach naszego miasta.

ü  We wszystkich klasach czwartych i w niektórych klasach I-III był realizowany temat o historii i symbolach Lubartowa (hymn „O Ziemio Lubartowska”, herb, flaga czerwono-niebieska).

ü  Przy sali 102, na tablicy Samorządu Uczniowskiego oraz na piętrze klas I-III pojawiła się gazetka na temat historii naszej Małej Ojczyzny.

ü  Wszyscy chętni uczniowie mogli wziąć udział w konkursie literackim zorganizowanym przez SP1 „Mojemu Miastu na imieniny”.

ü  Przyłączyliśmy się również do obchodów imienin Lubartowa w naszym mieście           i cała klasa VIa brała udział w „imieninach miasta” w kinie „Lewart”, a potem odwiedziła i przypominała o imieninach różnym placówkom i instytucjom wręczając plakietki z barwami miasta i datą imienin. Odwiedziliśmy lubartowskie banki, sklepy, księgarnie, kościoły, biblioteki, Spółdzielnię Mieszkaniową, Urząd Gminy, Policję oraz II Liceum Ogólnokształcące. Wszyscy wpisali się również do pamiątkowej księgi życzeń z okazji imienin.

 

Organizator:

Monika Sulowska

 

jex © 2018 SP3 Lubartów.