Strona główna Aktualności „Nasi w II etapie polonistycznych zmagań!”
07
Gru
„Nasi w II etapie polonistycznych zmagań!” Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email

W dniach 27 i 30 października 2017 r. został przeprowadzony w naszej szkole I etap  Ogólnopolskich Konkursów Polonistycznych: „Z poprawną polszczyzną na co dzień” oraz „Z ortografią na co dzień”, których organizatorem jest Centrum Edukacji Humanistycznej „LOGOS”  pod patronatem Komitetu Nauk Pedagogicznych przy Polskiej Akademii Nauk.

"Kultura poprawności językowej stała się produktem pierwszej potrzeby", co sprawdziło się w naszej szkole. Aż  82 uczniów przystąpiło do konkursów, sprawdzając swoją wiedzę z zakresu poprawnego posługiwania się językiem ojczystym oraz znajomości zasad ortograficznych.

Miło nam poinformować, że do II etapu zakwalifikowały się następujące osoby:

„Z ortografią na co dzień”

  1. Lena Rydzewska  (IV „f” ) – op. A. Kubicka
  2. Aleksandra Kubiak  (IV „c”) – op. A. Borzęcka

Z poprawną polszczyzną na co dzień”

  1. Rafał Bućko (IV „d”) – op. A. Borzęcka
  2. Adrian Kostyła (V „b”) – op. C. Bartoń
  3. Antonina Góźdź (V „d”) – op. A. Janikowska
  4. Szymon Nowacki (V „d”) – op. A. Janikowska
  5. Weronika Zielińska (VI „c”) – op. T. Pawelec
  6. Jakub Furtak (VII „e”) op. G. Antoniuk
  7. Michał Wielgos (VII „a”) –op. G. Antoniuk

Gratulujemy i życzymy powodzenie w następnym etapie potyczek z niełatwą polszczyzną i ortografią!

 

jex © 2018 SP3 Lubartów.