Strona główna Aktualności Świątecznie w „Trójce”
17
Gru
Świątecznie w „Trójce” Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email

Dookoła widać zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Ulice rozświetlają świąteczne iluminacje, w witrynach sklepowych kuszą przepiękne dekoracje, w centrum miasta choinka z prezentami i „świecąca fontanna”.

W szkole trwają przygotowania do świątecznego kiermaszu, odbywają się warsztaty pieczenia pierniczków, uczniowie ozdabiają swoje klasy i korytarze, ćwiczą kolędy i pomimo braku śniegu, wiadomo już, że nadchodzą święta.

Jest jeszcze coś, co o nich przypomina. To „Loteria gwiazdkowa”, która na dobre wpisała się w tradycje Gimnazjum nr 2, a teraz z powodzeniem odbyła się w dniach 11-12 grudnia 2017r w Szkole Podstawowej nr 3. Loteria ta organizowana jest ramach realizowanego w szkole Programu Banków Spółdzielczych z Grupy BPS – TalentowiSKO.

  • zdj_6
  • zdj_2

Wśród nagród można było wylosować piłkę do koszykówki, obrazy, pendrive’y, torby, plecaki, kosmetyczki, koszulki, pluszowe maskotki, notesy, czekoladowe Mikołaje i firmowe czekoladki, piórniki, portfele, figurki ceramiczne i drewniane, kubki, kosmetyki, długopisy, kalendarze, magnesy, przepisy kulinarne, stroiki i wiele innych. Większość fantów została pozyskana od sponsorów: przyjaciół, znajomych, rodziców naszych uczniów. Pulę nagród zasilił również Urząd Miasta Lubartów i Bank Spółdzielczy w Lubartowie, którzy przekazali na ten cel najnowsze kalendarze, koszulki i magnesy.Zgromadzenie fantów trwało dosyć długo, ale dzięki temu co drugi los był „wygrany”. Główne nagrody, czyli cztery olbrzymie miśki zakupione przez organizatora, powędrowały do uczniów młodszych klas naszej szkoły.

Świątecznie zapowiada się w szkole również w nadchodzącym tygodniu. W ramach programu TalentowiSKO, w dniach 18-20 grudnia trwał będzie Kiermasz Bożonarodzeniowy, na który serdecznie zapraszamy. Na kiermaszu będzie można zakupić min.: stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe, aniołki gipsowe, pierniczki, sianko na stół wigilijny.Niestety, nie kupimy tylko prawdziwego, białego śniegu.

Małgorzata Wysoczyńska

 

jex © 2018 SP3 Lubartów.