Strona główna Osiągnięcia „Marsze dla Niepodległej”
04
Kwi
„Marsze dla Niepodległej” Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email

Dnia 21 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Wiosennych Marszach na Orientację o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów. Tym razem impreza miała szczególny charakter, gdyż upamiętniała setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego też ich szczególna nazwa. Impreza rozpoczęła się szkoleniem dla uczestników. Po oficjalnych przemówieniach młodzież rozpoczęła rywalizację - każda z drużyn przed wyjściem w teren została zaopatrzona w prowiant oraz znicze, które później zapaliła w wyznaczonych miejscach pamięci, oraz otrzymała mapy wraz z wykazem zadań. Z punktu startowego, którym był budynek II LO, młodzież wyruszyła w poszukiwaniu obiektów.

Uczniowie ze szkół podstawowych – kategoria TD, na swej mapie mieli zaznaczonych sześć kontrolnych punktów oraz dostali cztery zadania, których rozwiązania mogli szukać na upamiętniających patriotów tablicach; musieli także odgadnąć rebus, którego hasło brzmiało „żołnierz”.

  • zdj_6
  • zdj_1

Uczniowie klas siódmych  kategoria TM mieli za zadanie znaleźć osiem punktów kontrolnych na terenie miasta Lubartów. Musieli odwiedzić klasztor Ojców Kapucynów, okolice boiska przy SP3, stacje PKS i PKP przy ulicy Kolejowej, a także cmentarz przy ulicy Cmentarnej.

Igor Garbacz i Krzysztof Zalewski zajęli III miejsce w kategorii TD, a Karol Małyska i Bartosz Ogrodowski wywalczyli III miejsce w kategorii TM (wszyscy z klasy VIIc). Uczniowie otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody.
Dwa Puchary trafiły do naszej szkoły.

Udział w marszach to wspaniała przygoda, współpraca w grupie, umiejętność orientacji w terenie oraz posługiwania się mapą. To doskonała możliwość wykazania się swoją wiedzą, pomysłowością i umiejętnością logicznego myślenia. To też doskonała lekcja historii.

/Urszula Żurawska/

 

jex © 2019 SP3 Lubartów.
 

 

 

 

 

 

Dziś imieniny obchodzą:
Józef, Bogdan, Marek
marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31