Strona główna Aktualności Wyniki Lokalnego Konkursu Filatelistycznego
11
Kwi
Wyniki Lokalnego Konkursu Filatelistycznego Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email

Samodzielna grupa Filatelistów promująca zbieranie znaczków pocztowych przez uczniów szkół Lubelszczyzny, z panem Andrzejem Żeromskim z Lubartowa zaprosiła wszystkich uczniów z naszej szkoły, którzy zbierają znaczki pocztowe do konkursu filatelistycznego, który polegał na wyszukaniu w swoich zbiorach najstarszego znaczka, czyli takiego, który najwcześniej wszedł do obiegu pocztowego oraz opisaniu go i ewentualnie podaniu jego pozycji w katalogu znaczków.

Prace przygotowało 32 uczniów naszej szkoły.

Najstarsze znaczki w swojej kolekcji posiadają uczniowie:

I miejsce -  Malesa Arkadiusz z klasy 7a – znaczek z 1881 roku z Chile.

II miejsce - Kwiatkowska Julia z 6b – znaczek z 1910 roku z Argentyny.

III miejsce - Dejnecka Katarzyna z klasy 4b – znaczki z 1919 roku z Polski   i 1923 roku z USA.

Jury (pan Andrzej Żeromski i pani Monika Sulowska) postanowiło również przyznać 3 wyróżnienia dla następujących uczniów:

  1. Czarnecki Jakub z klasy 7b – znaczki z 1925 roku.
  2. Choduń Tymoteusz z klasy 4d – znaczek z 1928 roku.
  3. Jach Jakub z klasy 6b – znaczek z 1928 roku.

Pozostali uczestnicy konkursu to uczniowie (w kolejności alfabetycznej):

  1. Bednarska Maja z klasy 5d – znaczek z 1965 roku.
  2. Białoszewski Karol z klasy 5b – znaczek z 1989 roku.
  3. Borowicz Lena z klasy 2a – znaczek z 1965 roku.
  4. Bronisz Krzysztof z klasy 3e – znaczki z 1944 i 1945 roku.
  5. Golonka Iga z klasy 4h – znaczek z 1960 roku.
  6. Gryzio Artur z klasy 4b – znaczki z 1963 roku.
  7. Jaksim Julia z klasy 7e – znaczki z 1964 roku.
  8. Janeczek Jakub z klasy 5a – znaczek z 1958 roku.
  9. Janeczek Pola z klasy 4h – znaczek z 1963 roku.
  10. Kaczor Magdalena z klasy 4g – znaczek z 1966 roku.
  11. Król Oliwier z klasy 5c – znaczek z 1965 roku.
  12. Mazurek Dawid z klasy 4a – znaczki z 1950 roku.
  13. Mroczek Emilia z klasy 4f – znaczek z 1960 roku.
  14. Niećko Wiktoria z klasy 4g – znaczek z 1959 roku.
  15. Ośko Magda z klasy 6e – znaczek z 1967 roku.
  16. Paśnik Mateusz z klasy 5b – znaczki z 1942 roku.
  17. Pełka Daniel z klasy 1d – znaczek z 1947 roku.
  18. Steć Karolina z klasy 6e – znaczek z 1966 roku
  19. Urban Mateusz z klasy 6b- znaczek z 1966 roku.
  20. Walczak Cyprian z klasy 4i – znaczki z 1968 roku.
  21. Wetoszka Alicja z klasy 6b – znaczek z  1972 roku.
  22. Węgrzyn Weronika z klasy 3s – znaczki z 1960 roku.
  23. Włodarczyk Filip z klasy 4a – znaczek z 1965 roku.
  24. Włosek Bartosz z klasy 5a – znaczek z 1956 roku.
  25. Wójcik Robert z klasy 4a – znaczek z 1995 roku.
  26. Zegar Zofia z klasy 4f – znaczek z 1964 roku.

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają uwagę pozytywną i ocenę celującą z historii,  a nagrody dla najlepszych zostaną wręczone przez organizatorów w dniu 20 kwietnia 2018 roku o godzinie 10.30 w naszej szkole.

Bardzo się cieszę, że znalazło się, aż tylu miłośników zbierania znaczków pocztowych w naszej szkole.

Szkolny koordynator konkursu:

Monika Sulowska

 

jex © 2018 SP3 Lubartów.