Strona główna Aktualności Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. P. Firleja na DNIU SENIORA w Lubartowie
06
Paź
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. P. Firleja na DNIU SENIORA w Lubartowie Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email

30 września 2018r. na rynku przed Urzędem Miasta obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Organizatorem spotkania była Rada Seniorów na czele z przewodniczącą panią Haliną Żeromską. Patronat  sprawował Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki, który po  serdecznym przywitaniu i ciepłych życzeniach, dziękował Seniorom za działalność i żywą aktywność w środowisku, wręczając wszystkim paniom różę. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie odznak „Aktywny Senior”. Część artystyczną spotkania rozpoczął Chór Ziemi Lubartowskiej śpiewem hymnu Lubartowa „O, Ziemio Lubartowska”. Następnie  uczniowie naszej szkoły zaprezentowali część artystyczną.

  • zdj_3
  • zdj_1

Piotrek Najda z kl. VIII e, prowadzący program, wprowadził w atmosferę Dnia Osób Starszych. Podkreślił, że „ To właśnie Państwo w naszych domach jesteście źródłem życiowej mądrości, którą nabywa się z upływem lat; że dbacie i przekazujecie młodemu pokoleniu naszą narodową  tradycję, kulturę i patriotyzm. To Wy, Drodzy Państwo, uświadamiacie nam, że nasza Ojczyzna – Rzeczypospolita Polska z jej dziedzictwem historycznym i kulturowym tworzy naszą tożsamość narodową i że powinna być - szczególnie teraz - w Jubileuszowym Roku Odzyskania Niepodległości - w naszych sercach - pierwsza i najważniejsza!”.

Program artystyczny (przygotowany pod kierunkiem pani E. Sobczak-Chudzik) rozpoczęła Iga Goleń z kl. VI c, która wykonała piosenkę pełną prostoty, prawdy i ciepła: „List do matki” Violetty Villas. Następnie piosenkę, pełną optymizmu i radości w życiu - Już taki jestem zimny drań” wykonał Filip Józefaciuk z kl. VI e. „Żyj każdą chwilą, tym co najpiękniejsze i najcenniejsze”  - takie przesłanie usłyszeliśmy w refleksyjnej piosence pt.  „Żyj” w wykonaniu Alicji Nagietowicz z klasy VI e. Na chwile refleksji i zadumy – zaprosiła nas Milena Borzęcka z klasy V f, wykonując  utwór na skrzypce "Mały czardasz" Mariusza Maturzewskiego. Wzruszającą piosenkę „Tańczące Eurydyki” o nieprzemijających wartościach przed laty śpiewała Anna German; na dzisiejszej uroczystości wykonała ją Maja Macioszek z VIIIb. Zofia Zegar z kl. V f wykonała utwór – „Chcę do Bodzia”. Na zakończenie występów – ponadczasowy przebój lat 70-tych we wspomnieniach: „Gdzie się podziały tamte prywatki” Wojciecha Gąsowskiego wyśpiewały dziewczęta z III b gimnazjum: Karolina Tomala i Weronika Woźniak!  Na pamiątkę spotkania uczniowie naszej szkoły (pod kierunkiem pani U. Żurawskiej) przygotowali  dla Seniorów laurki z życzeniami. Wręczyli je uczniowie z klasy O „b” pod opieką pani P. Mazurek. Dla wszystkich był słodki poczęstunek, napoje i możliwość zbadania się przy stoisku Curate. Na zakończenie Dnia Seniora  wystąpił Chór Ziemi Lubartowskiej, ubogacając muzycznie wszystkich zebranych.

Grażyna Antoniuk

 

jex © 2019 SP3 Lubartów.