Strona główna Aktualności X Mikołajkowe Marsze na Orientację’2018
18
Gru
X Mikołajkowe Marsze na Orientację’2018 Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email

Dnia 6 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły z klas V, VI i VIII wzięli udział w X Mikołajkowych Marszach na Orientację. Impreza rozpoczęła się szkoleniem dla uczestników. Następnie drużyny wyruszyły w trasę. Zadaniem zawodników było odnalezienie sześciu punktów kontrolnych na terenie Lubartowa oraz udzielenie poprawnych odpowiedzi na dwa pytania. Startowaliśmy w kategoriach TD i TM. Uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości 2,5 km.

  • zdj_7
  • zdj_12

Gratulacje należą się uczniom, którzy zajęli

w kategorii TD:

I miejsce - Kacper Mołda, Bartosz Włosek, Mikołaj Serwin z klasy VI a,
III miejsce - Eryk Trąbka, Wiktor Opolski z klasy Vh

w kategorii TM:
I miejsce - Michał Wielgos, Kacper Petryszak, Arkadiusz Malicki
z klasy VIIIa
II miejsce - Olga Kielar, Stanisław Trocyk z klasy VIIIc

Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody. Kolejny raz dwa piękne Puchary trafiły do naszej szkoły. Po marszach wszyscy startujący posilili się gorącym, smacznym bigosem i ciepłą herbatą. Udział w marszach to wspaniała przygoda, współpraca
w grupie, umiejętność orientacji w terenie oraz posługiwania się mapą. To również doskonała możliwość wykazania się swoją wiedzą, pomysłowością i umiejętnością logicznego myślenia. To znajomość naszego miasta oraz odkrywanie nowych, ciekawych miejsc.

/Urszula Żurawska/

 

jex © 2019 SP3 Lubartów.