Strona główna Osiągnięcia
Osiągnięcia
14
Lis
Uczniowie SP3 będą reprezentować powiat lubartowski w Lublinie PDF Drukuj Email

Narodziny światów - fantastyka w literaturze…

8 listopada 2018 r. w Lubartowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe XXII edycji Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.

Tematem przewodnim tegorocznych recytacji była literatura fantastyczna.

Jury w składzie: p. Marek Danielkiewicz, p. Agnieszka Karpińska, p. Elżbieta Bronakowska, p. Adrian Krać, po zapoznaniu się z recytacją 98 osób wyłoniło 5 uczniów do reprezentowania powiatu lubartowskiego w Wojewódzkim Ośrodku Kultury, przy ul. Dolna Panny Marii 3
w Lublinie – 28 XI 2018 r. Cieszy nas niezmiernie fakt, że wśród tej piątki, jest troje uczniów naszej szkoły!

Laureatami eliminacji powiatowych zostali:

Aleksandra Kozak, kl. IV, recytowała utwór Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo”;

Jan Tarnowski, kl. IV,  przedstawił utwór Stanisława Lema „Bajka o maszynie cyfrowej, co ze smokiem walczyła” – to uczniowie p. Agaty Borzęckiej.

Piotr Najda, kl. VIII, zaprezentował utwór Doroty Terakowskiej „Córka czarownic” – opiekunem jest p. Grażyna Antoniuk.

Jury stwierdziło bardzo wysoki poziom tegorocznych eliminacji powiatowych. Dlatego postanowiło wyróżnić nagrodami książkowymi 10 uczniów, w tym dwoje z naszej szkoły:

Stanisława Weremczuka, kl. II – ucznia p. Magdaleny Kwiatkowskiej

oraz Weronikę Puzon, kl. II, uczennicę p. Krystyny Bunia – Maleszyk.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, zaś nagrodzeni i wyróżnieni również nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy naszym laureatom, życząc dalszych sukcesów!

Grażyna Antoniuk

 
10
Lis
SUKCES UCZENNICY Z KLASY III A PDF Drukuj Email

W ramach obchodów Święta Niepodległości Lubartowski Ośrodek Kultury zorganizował konkurs plastyczny na projekt widokówki.

Tematem konkursu była pocztówka okolicznościowa z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Zadaniem uczestników było nawiązanie do tematyki związanej z odzyskaniem niepodległości oraz odniesienie się do Miasta Lubartów.

Konkurs miał na celu zainteresowanie zwyczajem obdarowywania się pocztówkami okolicznościowymi, propagowanie obchodów Święta Niepodległości, rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie kreatywności, a także promocję Miasta Lubartów.

Do konkursu zgłoszono 59 prac.

Nagrodzone prace zostaną wydrukowane w formie widokówek i wysłane wraz z życzeniami do pozostałych miast w Polsce.

  • zdj_1Nowy

Komisja w składzie:

1. Małgorzata Wronowska
2. Rafał Eret
3. Arkadiusz Derecki
4. Małgorzata Gryglicka – Szczepaniak

Nagrodziła:

1. Dawid Łyszcz / Przedszkole Miejskie nr 1 / Lubartów
2. Piotr Kozioł / Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II / Wola Ociecka
3. Amelia Zyga / Szkoła Podstawowa nr 3 / Lubartów
4. Zuzanna Ziniuk / Szkoła Podstawowa nr 1 / Lubartów
5. Kinga Kwiatkowska / Przedszkole Miejskie nr 1 / Lubartów
6. Zuzanna Węgrzyn / Dobczyce
7. Emilia Urban / Przedszkole Miejskie nr 1 / Lubartów
8. Dominika Schröder / Bydgoszcz
9. Bartosz Martychowiec / Szkoła Podstawowa nr 1 / Lubartów
10. Patrycja Sokołowska / Szkoła Podstawowa nr 10 / Lubin

Wyróżniła:

1. Dominika Bajdak / Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Warszawskiego / Niedźwiada
2. Hanna Kowalczyk / Przedszkole Miejskie nr 4 / Lubartów
3. Karolina Czarnecka / Przedszkole Miejskie nr 1 / Lubartów
4. Wiktoria Mizera / Radom
5. Jagoda Lisek / Lubartów
6. Julia Kowalczyk / Przedszkole Miejskie nr 4 / Lubartów
7. Katarzyna Kozicka / Szkoła Podstawowa nr 1 / Lubartów
8. Antonina Filip / Przedszkole Miejskie nr 1 / Lubartów
9. Anna Lisek / Szkoła Podstawowa nr 4 / Lubartów
10. Olivia Antkowiak / Pelplin

Wręczenie nagród i dyplomów, w ramach konkursu "Widokówka z Lubartowa z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości", odbyło się 06.11.2018r.

Każda chętna osoba, przez ostanie kilka dni, mogła zaadresować widokówkę do wybranego miasta bądź gminy w Polsce. Wszystkie pocztówki, przygotowane z 10 zwycięskich prac, trafiły do Urzędu Miasta. Stamtąd wraz z życzeniami z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości trafią niebawem do 1000 miast i gmin w Polsce.

A.Poznańska

 
16
Paź
Dwie nagrody i 17 wyróżnień dla uczniów naszej szkoły! PDF Drukuj Email

Wyniki XIII edycji Konkursu Recytatorskiego „Recytacje z… Noblem”

 

Poezję -
tylko co to takiego poezja
Niejedna chwiejna odpowiedź
na to pytanie już padła
A ja nie wiem i nie wiem i trzymam się tego
jak zbawiennej poręczy…”

Wisława Szymborska, Niektórzy lubią poezję

 

W Lubartowskim Ośrodku Kultury, w dniach 10 i 11 października 2018r.Jury w składzie: Emilia Kosek, Agnieszka Karpińska i Marek Danielkiewicz po wysłuchaniu 135 uczestników wyróżniło 17 uczniów naszej szkoły:

Julia Sposób kl. I e- uczennica Marty Widyńskiej

Antoni Kozak kl. I e- uczeń Marty Widyńskiej

Malwina Wertejuk kl. I g- uczennica Marzeny Łukasiewicz

Stanisław Tarnowski kl. I g- uczeń Marzeny Łukasiewicz

Piotr Woliński kl. I g- uczeń Marzeny Łukasiewicz

Weronika Puzon kl. II e- uczennica Krystyny Buni-Maleszyk

Aleksander Mika kl. II d- uczeń Anetty Bober

Jeremi Szalast kl. II d- uczeń Anetty Bober

Łucja Soroka kl. II b- opiekun- Danuta Soroka

Patryk Woliński kl. IV e- uczeń Anny Machnio-Kasperowicz

Jan Tarnowski kl. IV d- uczeń Agaty Borzęckiej

Aleksandra Kozak kl. IV d- uczennica Agaty Borzęckiej

Laura Derecka kl. IV f- uczennica Aleksandry Pietraszek

Jagoda Bocheńska kl. IV f- uczennica Aleksandry Pietraszek

Ksawery Kuźma kl. IV s – uczeń Anny Kubickiej

Adrian Grabowski kl. VII b- uczeń Cezarego Bartonia

Alicja Wetoszka kl. VII b-uczennica Cezarego Bartonia

Nagrody otrzymali:

Iga Kubiak- kl. II a – uczennica Katarzyny Romanek – nagroda za interpretację wiersza Władysława Bełzy [Był sobie chłopczyk, imieniem Janek…]

Piotr Najda kl. VIII e - uczeń Grażyny Antoniuk – nagroda za interpretację Quo vadis 
(fragment) H. Sienkiewicza.

  • zdj_2
  • zdj_1

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w recytatorskim spotkaniu z literaturą!

Gr. Antoniuk



 
18
Cze
Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii’ 2018” PDF Drukuj Email

W pierwszych dniach czerwca 2018 r. najlepsi uczniowie wszystkich klas naszej szkoły zmagali się z trudnymi zasadami ortografii i interpunkcji w Szkolnym Konkursie Ortograficznym ,,Mistrz Ortografii”. Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki!

Mistrz Ortografii Klas IV  -  Gabriela Kopeć - kl. IV a /op. A. Kubicka/

Klas V   -  Magdalena Janiszek - kl. V b  /op. C. Bartoń/

Klas VI  - Bartłomiej Obodziński - kl. VI b /op. C. Bartoń/

Klas VII - Piotr Misiurski - kl. VII a /op. G. Antoniuk/

Kl. II Gim – Karolina Tomala - kl. II b   /op. K. Kasprzak/

Kl. III Gim – Wiktoria Hunek – kl. III b  /op. U. Dobosz/

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich uczniów do doskonalenia swoich umiejętności z zakresu ortografii oraz interpunkcji w przyszłorocznej edycji konkursu!

G.Antoniuk

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 14

jex © 2018 SP3 Lubartów.
 

 

 

 

Dziś imieniny obchodzą:
Laura, Emil, Wawrzyniec

 

 

listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2